ثبت نام لاتاری 2024
ثبت نام لاتاری 2024
زمان باقی مانده تا پایان ثبت نام لاتاری 2024
0 روز 0 ساعت 0 دقیقه 0 ثانیه

ثبت نام لاتاری

برای افرادی که رویای زندگی در کشور آمریکا را در سر می پرورانند، لاتاری یک بلیت طلایی محسوب می شود. درواقع لاتاری از ارزان و ساده ترین راه های مهاجرت به آمریکا و گرفتن شهروندی این کشور به شمار می رود. هر ساله، قرعه کشی به نام «لاتاری» با نظارت مستقیم کشور آمریکا برگزار می شود که تمامی افراد از سراسر جهان می توانند در آن شرکت کنند. پس از انتخاب شدن به عنوان نفر برنده در این بخت آزمایی، فرد مورد نظر می تواند به همراه خانواده خود که شامل همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال می شود، برای زندگی به کشور آمریکا با کم ترین هزینه اقدام کند. افرادی که نام شان در لاتاری برگزیده می شود، نه تنها می توانند به راحتی گرین کارت آمریکا را دریافت کنند، بلکه می توانند از تمامی امتیازات شهروندی این کشور اعم از تحصیل، کار و استفاده از سایر خدمات بهره مند شوند. تیم مجرب باباسفر، در ادامه توصیحات کامل و جامعی در رابطه با نحوه ثبت نام در لاتاری 2024، شرایط ثبت نام، زمان و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در این بخت آزمایی بزرگ را برای شما عزیزان قرار داده است تا شاید نفر بعدی شما باشید!

ثبت نام لاتاری 2024 با باباسفر

همه چیز درباره لاتاری

شاید برای شما نیز این سوال پیش بیاید که چرا کشور سخت گیری مانند آمریکا مزیت زندگی به راحت ترین شکل ممکن در این کشور را در اختیار همگان قرار داده است. درواقع باید بگوییم همه چیز از اهمیت تعادل نژادی این کشور آغاز شد. اگر نیم نگاهی به تاریخچه پیدایش آمریکا داشته باشیم، این کشور بر اساس مهاجرت نژادهای گوناگون مردم جهان اعم از سیاه پوستان، مردم اروپایی، هندی، ایتالیایی، چینی و بسیاری از ملیت های دیگر ساخته شد. طی گذشت زمان، افراد بیشتری نیز از سراسر جهان به آمریکا با دلایلی همچون کار یا تحصیل مهاجرت کردند که از نژاد های مختلفی برخوردار بودند. به همین ترتیب، با پیشرفت و گسترش هر چه بیشتر آمریکا، نیاز این کشور به نیروی کار نیز به صورت روزافزون افزایش یافت.

 اما به دلیل مهاجرت های اختیاری و یا اجباری که به این کشور صورت گرفت، تعادل تنوع نژادی از بین رفت. در نتیجه کشور آمریکا برنامه های تشویقی برای مهاجرات برگزار کرد تا مردم به طور کاملا شانسی انتخاب شده و نژاد هایی که کم تر در این کشور دیده می شوند نیز شانسی برای زندگی در آمریکا داشته باشند و در عین حال تعادل نژادی این کشور نیز بهینه شود. از همین روی مهم نیست در کدام نقطه از جهان زندگی می کنید، برای تبدیل شدن رویای زندگی در آمریکا تا واقعیت، همیشه می توانید از ثبت نام در لاتاری استفاده کنید. البته در این بین نحوه ارائه مدارک و نحوه ثبت نام لاتاری نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است که ما به شما در این راستا کمک می کنیم.

شرایط ثبت نام در لاتاری چیست؟

همانطور که گفته شد، ثبت نام لاتاری مانند سایر راه های مهاجرت، از سختی و شرایط خاصی برخوردار نمی باشد و همه مردم شانس انتخاب شدن در این بخت آزمایی را دارند. اما با اینحال، تدابیری از سوی دولت آمریکا نیز وجود دارد که باید رعایت شود. سیستم قرعه کشی لاتاری، به این شکل است که مقداری سهمیه معین برای هر کشور در نظر گرفته می شود که به آن ویزای تنوع نژادی یا DV، نیز گفته می شود. هنگامی که نام شما در بخت آزمایی لاتاری برگزیده می شود، برای دریافت این ویزای تنوع نژادی به هیچ مشکلی بر نخواهید خورد و بدون نیاز به شرایط خاص، می توانید گرین کارت آمریکا را دریافت کنید. می توان گفت شرایط ثبت نام در لاتاری هر سال مشابه است و این امر با تغییرات اندکی همراه می شود.

اما ثبت نام لاتاری سال 1401 یا همان لاتاری 2024، با تغییر بزرگی مواجه شد که طبق آن، برخلاف سال های گذشته داشتن پاسپورت برای افرادی که علاقه مند به شرکت در این بخت آزمایی هستند اجباری نخواهد بود. در نتیجه شما می توانید تنها با ارائه مدارک مورد نیاز و بدون پاسپورت، اقدام به ثبت نام لاتاری کنید.

چه افرادی مجاز به ثبت نام در لاتاری نیستند؟

درست است که لاتاری برای تمام افراد دردسترس است اما در این بین استثنی هایی نیز وجود دارد. افرادی که نمی توانند در لاتاری شرکت کنند در ادامه دسته بندی شده اند:

 • افراد زیر 18 سال
 • افرادی که از حداقل مدرک دیپلم 12 ساله برخوردار نیستند، در اینصورت این افراد باید به مدت 2 سال مطابق الزامات O-NET در 5 سال گذشته داشته باشند.
 • کشور هایی که در لیست مجاز قرار ندارند، کشور هایی که در 5 سال اخیر بیش از 5 هزار از مردم آن به آمریکا مهاجرت کرده اند مجاز به شرکت در لاتاری نیستند که این امر شامل ایران نمی شود.

راه های ثبت نام لاتاری

در کل ثبت نام درلاتاری از دو روش مستقیم و غیر مستقیم انجام می شود. در روش اول شما باید به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشید تا بتوانید از طریق سایت رسمی لاتاری مدارک خود را ارائه داده و فرم ثبت نام که به زبان انگلیسی است را تکمیل کنید. اما برای افرادی که امکان تکمیل فرم به زبان انگلیسی را نداشته و نمی توانند مراحل را یکی پس از دیگری طی کنند، مراجع قانونی و تخصصی همچون باباسفر پدید آمده اند که با ارائه مشاوره و دریافت مدارک شما، ثبت نام تان را تکمیل می کنند. کمک گرفتن از این مراجع و ثبت نام اصولی لاتاری می تواند تا حدی شانس شما را برای برنده شدن در بخت آزمایی لاتاری افزایش دهد. به همین ترتیب، اگر اطلاعات کافی درباره چگونگی ثبت نام لاتاری ندارید، با شماره تماسی که در زیر مشاهده می کنید تماس گرفته و از مشاوره تخصصی آن بهره مند شوید.

شماره تلفن وب سایت باباسفر: 09120448248

با کمک این مجموعه که به طور تخصصی در این زمینه فعالیت می کند، می توانید به صورت حضوری یا غیر حضوری در کم ترین زمان ممکن شانس خود را در لاتاری به دست بیاورید. اما اگر تصمیم به ثبت نام فردی داشتید، در ادامه نحوه ثبت نام در سایت رسمی لاتاری و مدارک مورد نیاز آن را توضیح داده ایم.

نحوه ثبت نام لاتاری 2024 از وب سایت رسمی

ثبت نام لاتاری هر ساله از طریق وب سایت رسمی آن انجام می شود و برای اینکار، تنها کافیست وارد وب سایت اصلی لاتاری شده و پس از خواندن دستورالعمل ها، فرم مربوط به خود را پر کنید. ثبت نام در لاتاری از طریق وب سایت رسمی آن، رایگان است. اما باید توجه داشته باشید نکات ضروری برای این امر تعبیه شده است که در صورت عدم رعایت ممکن است کل شانس خود را از دست بدهید. زیرا این وب سایت از هیچ خطایی پشتیبانی نمی کند و در صورت بروز مشکل، بلیت شما از بین خواهد رفت. از همین روی، بهتر است اگر تا به حال اینکار را انجام نداده و تخصص کافی در این زمینه ندارید، از یک مجموعه متخصص مانند باباسفر کمک بگیرید. همچنین تمامی دستورالعمل ها و حتی فرم مربوط به هر شخص به زبان انگلیسی بوده و اطلاعات نیز به زبان لاتین وارد می شود. پس از وارد شدن اطلاعات و ثبت فرم، به هیچ عنوان نمی توانید اطلاعات را ویرایش کنید و در صورت اشتباه بودن هر یک از اطلاعات، وب سایت به شما پیغام خطا نشان نمی دهد. به همین دلیل حتما در تکمیل فرم خود دقت کرده و اطمینان حاصل کنید که اطلاعات صحیح را وارد کرده اید.

باید ها و نباید های ثبت نام لاتاری

درست است که از طریق لاتاری، شانس زندگی در آمریکا برای شما فراهم می شود. اما توجه داشته باشید در صورت طی نمودن اشتباه مراحل، تمام شانس خود را از دست می دهید. از آنجاکه برای ثبت نام لاتاری در وب سایت رسمی از زبان انگلیسی استفاده می شود، باید توجه داشته باشید تمامی موارد به زبان لاتین وارد شود که این امر شامل وارد کردن آدرس موقعیت مکانی دقیق شما نیز می شود. وارد کردن آدرس به زبان لاتین بسیار متفاوت از آدرس فارسی است، بنابر این دقت داشته باشید که آدرس صحیح را وارد نمایید. در ادامه برخی نکات مهم در مورد ثبت نام لاتاری از وب سایت اصلی آن را شرح داده ایم که از ملزومات این بخت آزمایی محسوب می شوند.

 1. تمامی مطالب باید به زبان انگلیسی وارد شود اعم از نام، نام خانوادگی، آدرس محل زندگی و ... که در فرم مربوطه از شما خواسته می شود.
 2. وب سایت لاتاری از صحت اطلاعات شما اطلاعی ندارد، به همین دلیل در صورت وارد کردن اشتباه اطلاعات و یا غلط املایی به شما هیچ خطایی نشان داده نمی شود.
 3. پس از ثبت نهایی درخواست شما در وب سایت لاتاری، به هیچ عنوان ویرایش اطلاعات وارد شده مقدور نیست.
 4. امکان تکمیل دو فرم برای اشخاص وجود ندارد، در صورت ثبت دو فرم متفاوت هر دوی آن ها حذف شده و دیگر نمی توانید در لاتاری شرکت نمایید.
 5. ثبت عکس یکی از مهم ترین مسائل ثبت نام در لاتاری به شمار می رود که از فرمت خاص و اطلاعات مشخصی تعیین شده است. بنابراین در صورت آپلود اشتباه عکس، بدون آنکه متوجه شوید فرم شما حذف شده و در بخت آزمایی شرکت داده نمی شوید.
 6. هیچ بخش پشتیبانی برای وب سایت لاتاری تعیین نشده است و در صورتی که این وب سایت خطاهای مکرر را برای شما نشان دهد، در صورت اشتباه مجدد از لاتاری حذف شده و هیچ پشتیبانی نیز برای این امر وجود ندارد.
 7. در نهایت مهم ترین مسئله ای که می توان برای لاتاری ذکر کرد اعلام نتایج است. به دلیل عدم پشتیبانی این سایت، در صورتی که شما برنده خوش شانس لاتاری باشید هیچ ایمیل یا پیامی برای شما ارسال نخواهد شد. بنابراین باید به صورت دستی نتایج را در وب سایت مشاهده کنید تا متوجه شوید آیا برنده این بخت آزمایی بوده اید یا خیر.

در صورتی که هر یک از موارد فوق رعایت نشود، شانس شما در لاتاری از بین خواهد رفت و باید تا برگزاری لاتاری سال آینده منتظر بمانید. به همین دلیل ما به شما مشاوره گرفتن در این زمینه از مجموعه تخصصی باباسفر به شماره تماس 09120448248، را پیشنهاد می کنیم که با ارائه صحیح اطلاعات شانس برنده شدن شما را افزایش خواهند داد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری 1401

برای آنکه ثبت نام لاتاری شما با موفقیت انجام شود، نیاز به یکسری مدارک هویتی ضروری می باشد که تمامی آن ها باید به درستی داخل وب سایت قرار بگیرند. در ادامه تمامی مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در لاتاری ذکر شده اند:

 • اطلاعات هویتی: اعم از نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و سایر موارد که در شناسنامه هر فرد قرار دارد. توجه داشته باشید تاریخ تولد باید از شمسی به میلادی تبدیل شود و به زبان لاتین وارد شود. در صورت تبدیل اشتباه تاریخ تولد اطلاعات صحیح شما وارد نمی شود.
 • اطلاعات موقعیت جغرافیایی: مواردی همچون کشور، شهر، محل سکونت و آدرس دقیق محل زندگی
 • اطلاعات تحصیلی: ارائه آخرین مدرک تحصیلی
 • اطلاعات تماس: شماره تماس یا ایمیل معتبر
 • اطلاعات فردی: در صورت دارا بودن همسر و فرزند، باید اطلاعات مربوط به آن ها نیز وارد شود.
 • آپلود عکس که از مهم ترین بخش های لاتاری است و قوانین مربوط به خود را شامل می شود.

شرایط ارائه پاسپورت

در سال های گذشته داشتن پاسپورت و وارد کردن اطلاعات مربوطه نیز در فیلد های ضروری ثبت نام لاتاری جای داشت. اما در لاتاری سال 1401، همچین شرطی وجود نداشته و افراد بدون پاسپورت نیز می توانند برای شرکت در لاتاری اقدام کنند. این امر برای افرادی که پاسپورت خود را گم کرده و تا زمان بزگراری لاتاری نمی توانند پاسپورت خود را دریافت کنند، یک شانس بزرگ محسوب می شود.

شرایط ارائه عکس ثبت نام

می توان گفت بر خلاف سایر مراحل، ارائه عکس لاتاری از مراحل پیچیده ای برخوردار است. به همین دلیل برای ارائه عکس صحیح، ابتدا باید تمامی موارد مربوط به آن را دانسته تا از بخت آزمایی حذف نشوید. پیش از هر چیزی باید به این نکته اشاره کنیم که ارائه عکس قدیمی یا عکسی که از آن برای لاتاری سال گذشته استفاده کرده اید یک اشتباه بزرگ محسوب می شود. عکسی که در فرم تکمیلی خود ارائه می دهید، باید کاملا جدید باشد تا توسط مقامات آمریکایی رد صلاحیت نشود. همچنین عکس باید DV، باشد و از وضوح تصویری بالایی برخوردار باشد. در ادامه نکاتی که باید در گرفتن عکس لاتاری رعایت کنید را دسته بندی کرده ایم.

 1. سر شما باید کاملا در مرکز عکس قرار داشته باشد.
 2. 50 درصد از کل تصویر، باید در برگیرنده سر شما باشد.
 3. مستقیما به دوربین نگاه کنید.
 4. مو های سر، باید به سمت عقب کشیده شود تا صورت شما به طور کامل مشاهده شود.
 5. چشمان تان باید کاملا باز باشد.
 6. زدن عینک در عکس لاتاری، ممنوع است.
 7. حالت چهره شما باید خنثی باشد.
 8. ظاهر شدن دندان ها در عکس، موجب رد صلاحیت شما می شود.
 9. پس زمینه عکس، باید کاملا روشن و سفید باشد.
 10. اندازه عکس، باید بین 600*600 پیکسل و 1200*1200 پیکسل باشد.
 11. عکس ارسالی باید تمام رنگی باشد.
 12. فرمت عکس، باید JPG ( JPEG ) باشد.
 13. رزولوشن تصویر، باید 300DPI باشد.
 14. از عکس های آنالوگ، استفاده نکنید.
 15. حداقل عمق رنگ عکس، باید 24 بیت باشد.

توجه: نگته حائز اهمیت دیگری که در مورد عکس ارسالی لاتاری وجود دارد، نوع پوشش است. معمولا عکسی که برای لاتاری ارائه می شود بدون حجاب است. اما در صورت اجبار و یا دلایل مذهبی، اگر نمی توانید موهای سر را نشان دهید عکس باید به طوری گرفته شود که از پیشانی تا چانه تان در عکس کاملا واضح باشد. با اینحال، بهتر است ریسک رد شدن توسط مقامات آمریکایی را نکرده و یک عکس کاملا واضح، بی حجاب و با کیفیت را ارسال کنید.

زمان ثبت نام لاتاری 2024

زمان ثبت نام لاتاری هر سال متفاوت است و با نظارت دولت آمریکا تعیین می شود. زمان ثبت نام لاتاری سال 2024، از روز چهارشنبه 5 اکتبر 2022 و ساعت 12 ظهر (به وقت آمریکا) آغاز خواهد شد. این تاریخ مصادف است با چهارشنبه 13 مهر ماه 1401، ساعت 20:30 شب. همچنین آخرین زمان ثبت نام لاتاری تا روز سه شنبه 17 آبان 1401 و ساعت 20:30 ادامه خواهد داشت. توجه داشته باشید پس از ساعت هشت و نیم روز سه شنبه، به هیچ عنوان امکان ثبت نام وجود نخواد داشت. اگر تا زمان مشخص شده برای ثبت نام اقدام نکنید، باید تا سال آینده برای شانس دوباره صبر کنید. البته لازم به ذکر است افرادی که قصد ثبت نام لاتاری 2024 از طریق وب سایت باباسفر را دارند نیاز به صبر نداشته و از همین لحظه می توانند پیش ثبت نام خود را تکمیل کنند تا بدون نگرانی از اولین نفرات ثبت نام باشند.

هزینه ثبت نام لاتاری 1401

از آنجاکه دو روش متفاوت برای ثبت نام در لاتاری وجود دارد، هزینه ها نیز متغییر است. در وهله اول، می توان گفت افرادی که تخصص کافی داشته و می توانند به صورت فردی اقدام به ثبت نام از طریق وب سایت اصلی لاتاری کنند، این امر هزینه ای را در بر نمی گیرد و کاملا رایگان است. اما به دلیل مشکلاتی که می تواند هنگام ثبت نام برای شما پیش بیاید و شانس برنده شدنتان را کم کرده و یا از بین ببرد، نیاز به یک مرجع واسط می باشد. متخصصانی که می توانند مدارک شما را تحویل گرفته و پس از ترجمه تخصصی به زبان لاتین، اطلاعات صحیح را وارد کنند. همچنین به دلیل بروز برخی مشکلات فنی که هنگام ثبت نام به وجود می آید بهتر است این امر به دست افراد خبره انجام شود. این مسئله ممکن است هزینه ناچیزی را در بر بگیرد، اما شانس بزرگی را در اختیار عموم مردم قرار می دهد. وب سایت باباسفر از تیم مجربی تشکیل شده است که می تواند در این زمینه مشاوره های تخصصی را به شما ارائه داده و پس از دریافت مدارک مورد نیاز، بدون هیچ خطا یا نگرانی ثبت نام شما را به بهترین نحو انجام دهد. برای دریافت مشاوره و یا نوبت، می توانید با شماره تماس زیر تماس حاصل فرمایید:

شماره تماس وب سایت باباسفر: 09120448248

آیا می توان در لاتاری پیش ثبت نام انجام داد؟

این امر نه تنها امکان پذیر است بلکه مزایای بی شماری را برای شما به ارمغان می آورد. آمار نشان می دهد افراد بسیاری در گذشته به دلایل مختلف، موفق به ثبت نام در زمان تعیین شده لاتاری نشده اند. همچنین بسیاری از مردم نیز رد صلاحیت شده و یا مشکل فنی آن ها را از این شانس بزرگ محروم کرده است. البته امکان ثبت نام پیش از موعد، از طریق وب سایت اصلی لاتاری امکان پذیر نیست، اما واسطه هایی که خدمات پیش ثبت نام لاتاری را ارائه می دهند می توانند در زمان موعد ثبت نام دقیق شما را انجام دهند. بر همین اساس، دیگر نیازی به نگرانی درباره قطع سرور در روز معین شده و یا مشکلات فنی نیست و ثبت نام شما به درستی انجام می شود. مجموعه باباسفر برای آسوده خیالی هر چه تمام شما عزیزان، پیش ثبت نام لاتاری 2024 را از همین لحظه آعاز کرده و تمامی خدمات مربوطه را ارائه می دهد.

شانس ایرانیان در لاتاری چقدر است؟

همانطور که در ابتدای مقاله نیز ذکر شد، لاتاری از سیستم بخصوصی برخوردار می باشد که به تمامی ملیت ها سهمیه معینی از بخت آزمایی اختصاص می دهد. این سهمیه هر سال نسبت به جمعیت هر کشور تغییر کرده و سهمیه ای جدید معین می گردد. معمولا در هر پروسه ای که برای لاتاری در نظر گرفته می شود 50000 ویزا وجود دارد که سهمیه ایرانیان از این مقدار، بین 3000 الی 3800 ویزا احتساب می شود. البته تعداد برندگان همیشه از تعداد ویزاها کم تر است، زیرا هر فرد که برنده شود می تواند به همراه خانواده خود و برای هر نفر ویزا دریافت کند. به یاد داشته باشید که سرعت تکمیل پروسه و ثبت نام صحیح می تواند شانس شما را برای برنده شدن افزایش دهد.

شانس خود را از دست ندهید!

بسیاری از افرادی که به طور مکرر برای ثبت نام لاتاری اقدام کرده و تا به حال موفق نشده اند، این تصور غلط را دارند که هرگز نمی توانند این شانس بزرگ را نصیب خود کنند. درحالیکه تعداد ثبت نام در لاتاری نامحدود است و این امر کاملا وابسته به شانس انجام می شود. در سال های گذشته نیز افرادی بودند که از ایران در لاتاری برنده شده و مهاجرت کرده اند. از همین بابت، شما می توانید هر سال شانس خود را برای گرفتن گرین کارت آمریکا و مهاجرت به این کشور امتحان کنید.

ثبت نام لاتاری از طریق باباسفر

موسسه تخصصی باباسفر یکی از مراجعی است که شانس شما را در برنده شدن بخت آزمایی لاتاری افزایش می دهد. این مجموعه می تواند با ارائه خدماتی همچون ترجمه تخصصی تمامی اطلاعات مورد نیاز برای فرم لاتاری به زبان انگلیسی، دریافت مدارک مربوطه و تکمیل ثبت نام سریع، پیش ثبت نام و هر خدمات مورد نیاز دیگری به شما کمک کند. این مجموعه از پشتیبانی اختصاصی برخوردار بوده و مشاوره کاملی را درباره لاتاری در اختیار شما قرار می دهد. برای بهره مندی از مزایای خدمات عالی رتبه این مجموعه می توانید هم از طریق حضوری و هم غیر حضوری برای ثبت نام در لاتاری اقدام نمایید.

ثبت نام حضوری

برای افرادی که در تهران سکونت دارند، مراجعه حضوری به باباسفر برای ثبت نام لاتاری امکان پذیر است. همچنین افرادی که تمایل به دریافت مشاوره و تکمیل فرم خود به صورت حضوری را دارند، می توانند از این مزیت بهره مند شوند. لازم به ذکر است اگر تمایل به ثبت نام لاتاری 2024 دارید فرصت کمی باقیست و هر چه زود تر باید اقدام به ثبت نام حضوری یا تکمیل فرم آنلاین کنید.

ثبت نام آنلاین

باباسفر برای شهرستان ها و افرادی که امکان مراجعه حضوری را ندارند نیز تدبیری اندیشیده است. این افراد می توانند با تکمیل فرم آنلاین لاتاری 2024 سایت باباسفر که به زبان فارسی است، مدارک خود را آپلود کرده و مجموعه باباسفر ثبت نام لاتاری آن ها را انجام هد. این روش برای افرادی که قصد صرفه جویی در وقت را داشته و یا امکان مراجعه حضوری ندارند، گزینه ای عالی محسوب می شود.

هزینه ثبت نام لاتاری 2024 در باباسفر

وب سایت باباسفر هزینه ای بسیار ناچیز برای ثبت نام، ترجمه مدارک به زبان انگلیسی و پشتیبانی اختصاصی را در اختیار کاربران خود قرار داده است تا قیمت آن از تمامی رقبا کم تر باشد. البته این هزینه نسبت به مجرد یا متاهل بودن شما اندکی متغیر است، اما از این طریق دو شانس برنده شدن در لاتاری 2024 به شما اختصاص میابد. نرخ ثبت نام لاتاری 1401 برای هر فرد به شرح زیر می باشد:

 • افراد مجرد 180 هزار تومان.
 • ثبت نام برای زوجین به دلیل دریافت 2 شانس در لاتاری مبلغ 360 تومان احتساب می شود.
 • ثبت نام برای فرزندان زیر 21 سال برای هر فرزند مبلغ 50 هزار تومان دریافت می شود.

برای اطلاعات بیشتر و یا دریافت نوبت برای ثبت نام حضوری، می توانید از طریق شماره تلفن زیر با باباسفر در ارتباط باشید.

شماره تلفن باباسفر: 09120448248

سوالات متداول

 1. لاتاری چیست؟
 2. لاتاری یک بخت آزمایی از سوی دولت آمریکا است که هر سال برگزار شده و به طور کاملا شانسی یکی از افرادی که در این بخت آزمایی شرکت کرده است انتخاب می شود تا به صورت فردی یا به همراه خانواده خود به کشور آمریکا مهاجرت کند. افراد قبول شده گرین کارت آمریکا را با کم ترین هزینه دریافت کرده و از تمامی امتیازات شهروندی این کشور بهره مند می شوند.

 3. چه افرادی می توانند در لاتاری شرکت کنند؟
 4. افرادی که بالای 18 سال سن داشته باشند واز مدرک حداقال دیپلم برخوردار باشند.

 5. چه مدارکی برای ثبت نام لاتاری نیاز است؟
 6. مدارک هویتی هر فرد مانند اطلاعات شخصی، عکس، ملیت، آدرس محل سکونت، وضعیت ازدواج و تعداد فرززندان

 7. چگونه در لاتاری ثبت نام کنیم؟
 8. برای ثبت نام در لاتاری می توانید از طریق وب سایت رسمی آن به نشانی travel.state.gov، اقدام کرده و یا از مراجع متخصص مانند باباسفر کمک بگیرید.

 9. آیا تمامی کشور ها امکان ثبت نام در لاتاری را دارند؟
 10. طبق قانون لاتاری، در 5 سال اخیر اگر بالای 5 هزار از متولدین یک کشور به آمریکا مهاجرت کرده باشند، کشور مورد نظر واجد شرایط نمی شود.

 11. هزینه ثبت نام در لاتاری چقدر است؟
 12. ثبت نام لاتاری به خودی خود هزینه ای در بر نمی گیرد و کاملا رایگان است. اما از آنجاکه عموم مردم مهارت کافی برای ثبت نام در این پروسه را ندارند باید به وب سایت های متخصص مراجعه کنند که این متخصصان هزینه ای ناچیز دربرابر ارائه خدمات خود دریافت می کنند.

 13. از کجا بفهمیم برنده لاتاری شده ایم؟
 14. اگر شما برنده لاتاری باشید، هیچ پیام یا ایمیلی برای شما ارسال نمی شود، بلکه باید به وب سایت مراجعه کرده و نام خود را در لیست برندگان جستجو کنید.

 15. اگر اطلاعات فرم را اشتباه وارد کنیم آیا امکان اصلاح وجود دارد؟
 16. به دلیل عدم پشتیبانی وب سایت اصلی لاتاری از مراحل ثبت نام، پس از ثبت نهایی اطلاعات به هیچ عنوان امکان تغییر یا حذف آن وجود نخواهد داشت.

 17. آیا می توان بیش از یک ثبت نام لاتاری کرد؟
 18. امکان دو بار ثبت نام برای هر فرد وجود ندارد اما افراد متاهل می توانند به صورت جفتی اقدام به ثبت نام کنند و شانس خود را افزایش دهند. زیرا در صورت برنده شدن یکی از زوجین، همسر نیز می تواند با وی مهاجرت کند.

 19. تا چندبار می توان در لاتاری ثبت نام کرد؟
 20. ثبت نام  در لاتاری هر سال تمدید می شود و هر فرد می تواند هر چند بار که می خواهد در سال های مختلف به ثبت نام بپردازد.

 21. آیا می توان شانس لاتاری را افزایش داد؟
 22. اگر در تکمیل فرم لاتاری از متخصصان این زمینه کمک گرفته و اطلاعات خود را به طور صحیح وارد کنید، صلاحیت شما از سوی دولت آمریکا رد نخواهد شد و شانس شما نسبت به سایر شرکت کنندگان افزایش خواهد یافت.

 23. نتایج لاتاری در چه تاریخی اعلام می شود؟
 24. نتایج لاتاری در حالت عادی معمولا در تاریخ ۱ می (۱۳ اردبیهشت) از طریق سایت اداره مهاجرت اعلام می شود. تا چند سال اخیر روال بر این بود که نتایج لاتاری به آدرس پستی فرد قبول شده ارسال می شد، اما اکنون اینکار تنها از طریق سایت اداره مهاجرت به صورت آنلاین و با ارائه کد رهگیری (Confirmation Number) منحصر به فرد صورت می گیرد.

Close