قوانین باباسفر

قوانین عمومی
تعاریف و اصطلاحات

اقامتگاه: تمامی واحدهای اقامتی مجاز شامل ویلا، آپارتمان، خانه، کلبه، هتل و اقامتگاه بومگردی که در وبسایت باباسفر ثبت شده‌اند.

مهمان (مسافر): فرد یا افرادی که قصد اقامت را دارند و درخواست خود را از طریق وبسایت باباسفر ثبت می کنند.

میزبان: شخصیتی حقیقی یا حقوقی که اقامتگاه را به واسطه وبسایت باباسفر، در اختیار مهمان قرار می دهد.

قوانین و مقررات استفاده از سایت باباسفر

کاربران گرامی، لطفاً جهت استفاده از خدمات و امکانات وبسایت باباسفر، قوانین سایت را به دقت مطالعه فرمائید. هرگونه استفاده از خدمات سایت مانند ثبت اقامتگاه، رزرو، تکمیل پروفایل و غیره به منظور آگاهی از قوانین و مقررات وبسایت باباسفر می باشد و مسئولیت عدم پذیرش یا نقض قوانین برعهده کاربر خواهد بود.

وبسایت باباسفر تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است و تمام اطلاعاتی که مغایر با قوانین باشد را حذف خواهد کرد.

هرگونه تغییر در منشور قوانین سایت، در همین صفحه بروزرسانی خواهد شد.

تمامی کاربران جهت استفاده از خدمات سایت باباسفر، می بایست بالای 18 سال سن داشته باشند.

استفاده از خدمات سایت باباسفر، برای کاربران ایرانی میسر بوده و اتباع خارجی، می بایست پیش از رزرو، به پشتیبانی سایت اطلاع داده باشند چراکه در غیر اینصورت، مسئولیت کنسلی رزروها بر عهده کاربر مهمان خواهد بود.
باباسفر همواره پیشنهاد می کند به هنگام وارد کردن اطلاعات در پروفایل، فرم ها و لیست ها، دقت لازم را داشته باشید چراکه مسئولیت اطلاعات نادرست، برعهده کاربر خواهد بود. بدیهی است برای بازپرداخت، می بایست اطلاعات بانکی خود را در بخش پروفایل تکمیل کنید و پشتیبانی باباسفر، همواره قبل از پرداخت، اطلاعات بانکی را با کاربر بررسی خواهد کرد.

تمامی کاربران باباسفر متعهد هستند که هیچ بازتاب منفی بر روی سایت نگذاشته و از امکانات و خدمات سایت به قصد سوء، استفاده نخواهند کرد. همچنین اطلاعات تمامی کاربران در وبسایت باباسفر محرمانه بوده و باباسفر همواره تلاش خود را برای حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران، به کار میگیرد.

هر فرد مجاز به ساختن یک حساب در وبسایت باباسفر می باشد و تنها مالک حساب می تواند از خدمات سایت استفاده کند لذا کاربران می پذیرند در صورت استفاده افراد غیر از حساب آن ها، تمامی مسئولیت ها به عهده خودشان خواهد بود.

سلب مسئولیت

وبسایت باباسفر، هیچگونه مسئولیتی در قبال معاملات و روابط پیش آمده میان مهمانان و میزبانانی که از طریق این سایت با یکدیگر آشنا شدند ندارد.

امکان را به وبسایت باباسفر می دهید در صورت لزوم، برای جلوگیری از هرگونه کلاهبرداری، تقلب و استفاده سوء از خدمات وبسایت، نسبت به تحقیق سابقه اعضاء اقدام کند.

نبایدها

تمامی کاربران حقیقی و حقوقی وبسایت باباسفر به عنوان میزبان یا مهمان تحت هیچ شرایطی نباید قوانین جمهوری اسلامی ایران را زیرپا بگذارند.

تمامی کاربران نباید:

  • از امکانات و خدمات وبسایت باباسفر برای تبلیغ و منافع شخصی خود استفاده کنند.
  • حساب کاربری خود را در اختیار دیگران قرار دهند یا از حساب کاربری افراد غیر، بدون اجازه آن ها استفاده کنند.
  • با افراد ثالث جهت استفاده سوء از خدمات سایت باباسفر همکاری داشته یا آن ها را تشویق کنند.

در نظر داشته باشید وبسایت باباسفر، حق بررسی و پیگرد قانونی هرگونه از موارد بالا را دارد.

قوانین میزبان
قوانین و مقررات وبسایت باباسفر برای میزبانان

میزبان همواره متعهد می شود تمامی اطلاعات پروفایل و ملک خود را به صورت صحیح وارد کند. بدیهی است در صورت ورود اطلاعات نادرست و همچنین تکرار آن، باباسفر از ارائه خدمات به وی معذور می باشد.

میزبان می بایست پس از تایید درخواست رزرو مهمان، اقامتگاه مشخص شده را تا حداکثر 2 ساعت جهت پرداخت وجه توسط مهمان، خالی نگه دارد. در شرایط خاص، اگر میزبان درخواست کنسل کردن رزرو مهمان را داشت، می بایست به پشتیبانی سایت اطلاع دهد.

ملک میزبان می بایست از نظر امنیت، نظافت، مسیر دسترسی و غیره، استانداردهای لازم را داشته باشد و برای مسیر دسترسی، اطلاعات لازم را وارد کند. همچنین میزبان متعهد می شود ملک خود را پیش از تحویل به مهمان، آماده سازی کرده و در زمان مشخص شده تحویل دهد.

میزبان متعهد می شود اطلاعات ملک وارد شده در وبسایت باباسفر، هیچگونه تداخل و مغایرتی با قوانین محلی، آپارتمانی و غیره ندارد. همچنین میزبان در بخش اطلاعات اقامتگاه، می بایست در صورتیکه شرایط خاصی وجود دارد مانند عدم کارکرد آبگرم کن، ساخت و ساز پروژه ها در اطراف اقامتگاه، تعداد پله ها و غیره را وارد نماید.

میزبان نمی تواند پس از ثبت رزرو توسط مهمان، اقدام به تغییر قیمت کند و در صورت اخذ هزینه اضافی از مهمان، حساب کاربری وی از سایت حذف خواهد شد.

میزبان متعهد می شود در صورت عدم مراجعه مسافر در زمان رزرو و همچنین، عدم اطلاع رسانی ایشان، اقامتگاه را در بازه زمانی مشخص شده، برای مهمان خالی نگه دارد.

میزبان در نظر داشته باشد مهمان تا 2 ساعت پس از شروع اقامت در صورت اعلام 1) عدم رعایت حداقل استانداردهای ملک 2) عدم تطابق امکانات اقامتگاه با اطلاعات وارد شده در سایت 3) مغایرت شرایط خصوصی بودن، می تواند درخواست اقامت را حذف کند و در این مورد، هیچ مبلغی به میزبان پرداخت نخواهد شد.

مبلغ درج شده در فاکتور، هنگام ورود مسافر به مالک پرداخت خواهد شد. بدیهی است بر اساس قوانین سامانه پایا بانک مرکزی، وجوه پرداختی نهایتاً طی حداکثر 24 ساعت واریز می شود. لازم به ذکر است اگر در محاسبات مغایرتی وجود دارد، میزبان تا یک هفته پس از پرداخت، می تواند موضوع را به پشتیبانی باباسفر اطلاع دهد لذا پس از اتمام بازه زمانی مشخص شده، باباسفر هیچ گونه مسئولیتی در این مورد ندارد.

پیشنهادات باباسفر

میزبان با پاسخ به موقع درخواست های رزرو مهمان، مهمان نوازی خود را نشان می دهد.

در طول مدت اقامت مهمان در ملک، میزبان با پاسخگویی و دسترسی به موقع، حس اعتماد و اطمینان در مهمان را افزایش خواهد داد.

پیشنهاد می شود همواره با مهمان خود برای شرایط ورود، خروج و تحویل کلید در ارتباط باشید.

در نظر داشته باشید تمامی مهمانان امکان ثبت نظرات خود در صفحه اقامتگاه های سایت را دارند و نظرات مثبت، باعث افزایش تعداد رزروهای شما خواهد شد.

باباسفر پیشنهاد می کند میزبان پروفایل خود را تکمیل کند تا مهمان، میزبانی که قرار است با او در ارتباط باشد را بیشتر بشناسد.

همواره نسبت به بروزرسانی قیمت و تقویم اقامتگاه های خود کوشا باشید. شما می توانید هم از طریق پنل کاربری سایت و هم از طریق تماس با پشتیبانی، تقویم و قیمت اقامتگاه های خود را بروز نگه دارید.

قوانین مهمان
مقررات و قوانین استفاده از خدمات وبسایت باباسفر برای مهمانان

تمامی مهمانان متعهد می شوند تنها از حساب کاربری متعلق به خود، از خدمات و امکانات وبسایت باباسفر استفاده کنند و در غیر اینصورت، تمام مسئولیت ها به عهده آن ها خواهد بود.

به همراه داشتن مدرک محرمیت و احراز هویت هنگام ورود به ملک الزامی بوده و در صورت عدم ارائه مدارک، وبسایت باباسفر هیچگونه مسئولیتی ندارد.

همواره بعد از تایید درخواست رزرو مهمان توسط میزبان، پیامکی حاوی جزئیات پرداخت به مهمان ارسال خواهد شد و مهمانان بعد از پرداخت وجه، می توانند به اطلاعاتی شامل آدرس، شماره مالک و غیره را در اختیار داشته باشند.

در صورت لغو رزرو توسط مهمان بعد از پرداخت، بازگشت وجه طبق قوانین کنسلی که در صفحه ویلای رزرو شده قرار دارد صورت خواهد گرفت.

اگر مسافر در زمان رزرو، مراجعه نکرده و به پشتیبانی سایت هم اطلاع نداده باشد، هیچ وجهی به او بازگردانده نخواهد شد و اقامتگاه در مدت زمان رزرو شده، برای ایشان خالی نگه داشته می شود.

مهمانان وظیفه دارند همانطور که ملک را تحویل میگیرند، تحویل دهند و مسئولیت خسارت های وارد شده به ملک برعهده مهمان و طبق توافق صورت گرفت میان ایشان و میزبان خواهد بود.

تمامی مهمانان می بایست ملک را در زمان مشخص شده تحویل دهند لذا در صورت اقامت بیش از حد بدون رضایت میزبان، مالک اختیار خارج کردن مهمان و دریافت خسارت از آن ها را خواهد داشت.

اعمال تغییرات در رزرو توسط مهمان یا میزبان، فقط از طریق پشتیبانی سایت انجام خواهد شد و در صورت عدم هماهنگی با پشتیبانی، باباسفر هیچ مسئولیتی را برعهده نخواهد گرفت.

مهمانان در نظر داشته باشند میزبان، متعهد به ایجاد شرایط مطلوب در ملک خود بوده و آماده سازی و تحویل به موقع در زمان مشخص شده فقط به عهده ایشان می باشد و وبسایت باباسفر هیچ مسئولیتی در این مورد ندارد.

اعلام سوء رفتار

در مدت زمان اقامت، اگر هرگونه رفتار نامناسب از جانب میزبان یا مهمان شامل خشونت، رفتارهای نامناسب، دزدی و غیره مشاهده شد، می بایست مراتب را اول به پلیس و سپس به پشتیبانی باباسفر اعلام کرد و در نظر داشته باشید وبسایت باباسفر هیچگونه مسئولیتی برای اقدام علیه افراد نداشته و فقط حساب کاربری آن ها از روی سایت حذف خواهد شد.

مهمانان می توانند در صورت رعایت نشدن هرگونه از موارد زیر، درخواست بازگشت پول داشته باشند:

  • اگر درخواست رزرو بعد از پرداخت مهمان توسط مالک کنسل شود، مهمان می تواند یا درخواست بازگشت پول دهد یا اقامتگاه دیگری را انتخاب کند.
  • در موارد 1) عدم رعایت حداقل استانداردهای ملک 2) عدم تطابق ملک با توضیحات و امکانات ارائه شده توسط میزبان 3) مغایرت شرایط خصوصی بودن ملک، تنها تا 2 ساعت پس از شروع اقامت، مهمان این امکان را دارد تا یکی از موارد بالا را به بخش پشتیبانی سایت اعلام کرده و وجه خود را استرداد نماید یا با هماهنگی پشتیبانی، اقامتگاه دیگری انتخاب شود. بدیهی است بعد از بازه زمانی ذکر شده، بازگشت پول شامل قوانین کنسلی خواهد شد.

لازم به ذکر است تمامی وجوه به دلیل محدودیت های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، نهایتاً طی حداکثر 24 ساعت پرداخت خواهند شد.

Close
لیست شهرها